Axmann Jan


Jan Axmann

informatik, produkční a dramaturg Letního kina v Chrudimi, produkční a dramaturg festivalu Yanderov

Profesionálně se věnuji jako IT informatik počítačům. Z veřejných činností svůj volný čas věnuji na dobrovolnické bázi dvěma velkým projektům a to hudebnímu festivalu Yanderov a letnímu kinu BioLeťák.
Před šesti lety jsem se rozhodnul, že s partou zapálených lidí, obnovíme promítání v areálu letního kina, který byl v té době ze strany města určen na odpis.
Začátky, ani cesta to nebyla vždy jednoduchá, ale když se ohlédnu dnes za sebe troufám si tvrdit, že se nám povedlo znovu oživit tradici našeho letního kina v Chrudimi, které nám mimo jiné i díky jedinečné a úžasné atmosféře závidí návštěvníci z jiných měst. Pro mě je užasné, že spousta z nás chrudimáků, si zase již neumí léto v Chrudimi bez kina představit.
Kromě promítání v kinech pořádám už mnoho let se stálou partou nadšenců, které mám rád, hudební festival Yanderov. Festival je určen především mladým začínajícím
hudebníkům, prioritně z blízkého okolí. Jedinečnost festivalu, jehož motto zní „Jaké si to uděláme, takové to máme,“ spočívá v časovém rozsahu, termínu konání, prostředí, šířce dramaturgického záběru, různorodosti věku návštěvníků a v neposlední řadě maximálním zapojením dobrovolníků, návštěvníků i účinkujících do realizace vlastní akce.
Vedle letního kina, festivalu Yanderov chodím promítat také do našeho Městského kina, jsem statutárním zástupcem Šance pro Tebe, z.s. podporuji a pomáhám i s jiným
neziskovými aktivitami. V Chrudimi žiju rád a nejsem lhostejný k věcem, které se kolem mne dějí. Řekl jsem si tedy, že jestli chci něco změnit, tak bych se toho měl i účastnit a nestěžovat si jen, že je všechno špatně a že by to šlo udělat lépe.

 

  • Byl bych rád, kdyby se povedlo dotáhnout do smysluplného konce projekt revitalizace areálu letního kina. 
  • Dostupné a kvalitní veřejné služby orientované na občana města.
  • Podpora a větší využití a zapojení potenciálu spolkového života, občanských iniciativ 
  • Větší, podrobnější a včasné informování a především zapojení veřejnosti a dotčených skupin do chystaných projektů.
  • Méně betonu, více zeleně, života 

 

Kdo skutečně chce, tak koná, kdo nechce, tak o tom dlouze mluví.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://anochrudim.cz/axmann-jan">
Twitter