16. Bc. Lukáš Michálek, DiS.


Bc. Lukáš Michálek, DiS.

Město Chrudim pro mě představuje domov, bezpečí a místo, na kterém mi záleží. Stejně tak mi nejsou lhostejní lidé žijící v nejkrásnějším městě ve východních Čechách. Řadu let se snažím všem spoluobčanům pomáhat v jejich nejtěžších chvílích. Od vystudování Střední průmyslové školy v Hradci Králové působím jako člen Hasičského sboru města Chrudim, kde zastávám funkci velitele družstva výjezdové jednotky. Po vystudování Vysoké školy zdravotnické v Praze je mým povoláním již 11 let záchranář ve výjezdové skupině Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Díky heslu „ve zdravém těle, zdravý duch“ se snažím vést chrudimskou mládež ke sportu, ať už jako vedoucí kolektivu mladých hasičů, tak i jako hlavní vedoucí příměstských a pobytových táborů pro děti, pořádaných společně s Klubem chrudimských výsadkářů.

Chrudim je také místem, kde spolu s manželkou vychováváme své dva syny. Věřím, že pro svou rodinu si lepší nemohu přát.

Díky tomu, že mé povolání úzce souvisí s mým koníčkem, považuji svou kandidaturu jako obrovskou možnost, jak pomoci lidem s rozvojem zdravého a bezpečného města s dostupnou zdravotnickou péčí pro všechny a s možností aktivního rozvoje dětí v oblasti sportu a kvalitního vzdělávání.