Novým chrudimským starostou je lídr vítězného hnutí ANO


Chrudim – Novým chrudimským starostou je František Pilný (ANO 2011). Na základě uzavřené koaliční dohody o tom na své ustavující schůzi v pondělí navečer rozhodli chrudimští zastupitelé.

Zprava starosta František Pilný, první místostarosta Petr Lichtenberg a místostarostové Pavel Štěpánek a Aleš Nunvář.Foto: Deník / Marek Nečina

Podle stejné dohody byl za 1. místostarostu města zvolen Petr Lichtenberg (Chrudimáci) a do křesel neuvolněných místostarostů usedli Pavel Štěpánek a Aleš Nunvář (oba za Piráty). Novou koalici podpořila i dvojice zastupitelů za KSČM, takže vedení města bylo v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu zvoleno většinou 16 hlasů.

Součástí koaliční dohody je i rozdělení jednotlivých oblastí správy a řízení města.

 

„Do mé politické gesce spadá odbor kanceláře tajemníka, útvar interního auditu, městská policie a také odbor školství, kultury a památkové péče. Odpovídám rovněž za agendu Zdravé město a místní Agendu 21, které vyjímáme z odboru územního plánování a regionálního rozvoje,“ uvedl starosta František Pilný.

První místostarosta Petr Lichtenberg dostal na starosti odbor financí, odbor územního plánování a regionálního rozvoje a dále odbor správy majetku, odbor správní a odbor živnostenského úřadu.

Neuvolněný místostarosta Pavel Štěpánek přebírá odpovědnost za odbor sociálních věcí a za stavební odbor. Aleš Nunvář si jako další neuvolněný místostarosta přebírá odbory investic a životního prostředí.

Zdroj: https://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/novym-chrudimskym-starostou-je-lidr-vitezneho-hnuti-ano-20181105.html?fbclid=IwAR1ipxUiSZTSJvXRWw_L0VwQSLRp0yQrEogmNv9LhH1U3JavqtuWIcVap20