Šauer Filip MUDr.


Tři mise v Afghánistánu naučí držet při sobě. Politici by to měli také umět

Válečný veterán z Afghánistánu, praktický lékař a člen Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje MUDr. Filip Šauer se bude jako nezávislý kandidát za hnutí ANO 2011 ucházet o přízeň voličů v Chrudimi. Jak dodává, je mu ctí podpořit tým lidí, za kterým je vidět spousta práce pro město, a zmiňuje v této souvislosti Františka Pilného nebo Jana Axmanna. Jako zastupitel by je chtěl podpořit a zároveň by rád pomáhal občanům stejně jako ve své profesi.

„Vymezování se některých politiků na radnici v Chrudimi vůči hnutí ANO mi přijde zbytečné, protože je komunální politika především o spolupráci a nikoli o konfrontaci jako na celostátní úrovni,“ komentuje Filip Šauer některé narážky zdejších politiků na adresu lidí, s nimiž se ocitl na společné kandidátce.

Spousta ošklivých úrazů a zranění od střelných zbraní

„V tomto ohledu mě hodně prověřily tři vojenské mise v Afghánistánu, které nás naučily v kolektivu držet při sobě, aniž by nás postihla ´ponorková nemoc´, a utužilo to naše přátelství,“ dává Filip Šauer za příklad některým místním politikům, jak může být člověku někdy prospěšné dlouhodobé odloučení od domova.

Při poslední afghánské misi působil Filip Šauer v polní nemocnici, kde se staral o zraněné české a afghánské vojáky a civilisty. „Byla tam spousta ošklivých úrazů a zranění, ať už od střelných zbraní nebo pancéřovek,“ podotýká bývalý voják.

Filipovi je 40 let a svoji profesní dráhu začínal jako lékař v Hamzově léčebně v Luži. Odsud vedly jeho kroky do Armády ČR, kde působil jako praktický lékař a po skončení uvedených misí prošel ještě několika dalšími vojenskými útvary, mimo jiné působil i na vojenském letišti v Náměšti nad Oslavou, než se rozhodl otevřít si před třemi lety vlastní lékařskou praxi. Vedle toho působí souběžně také ve Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje.

Místní cykloturistice chybí návaznost cyklotras

„A proč kandiduji? Abych podpořil spolukandidáty a pomohl zlepšit situaci v dopravě. Vadí mi, jak je v Chrudimi vše pořád ucpané, byť je druhá etapa výstavby obchvatu schválená a nikdo z nás ji už moc neovlivní. Aktivně se však věnuji cykloturistice a schází mi návaznost zdejších cyklotras, které jsou rozkouskované a chybí nějaká smysluplná trasa odněkud někam. Přímo tragická je pak v Chrudimi dostupnost parkovacích míst. Leccos by pomohlo vyřešit například zavedení jednosměrek v některých ulicích, v nichž by se dalo podélně parkovat. A pokud vezmu v úvahu Chrudimskou nemocnici, tak jako lékař budu pro zachování stávající lékařské péče, kterou poskytuje. Nepovažuji totiž za šťastné, aby se některá oddělení stěhovala do Pardubic nebo jinam a naši občané za museli za jejich službami dojíždět,“ dodává ke svému programu Filip Šauer.

Follow by Email