19. Tomáš Pátek


Tomáš Pátek

Dobrý den. Jmenuji se Tomáš Pátek. Celých 33 let žiji v Chrudimi, kde bydlím a kde jsem také studoval střední průmyslovou školu. Můj život se točí okolo rodiny, hasičů a koníčků – rád jezdím na kole, rybařím, houbařím, trávím čas v přírodě, cestuji s rodinou, nebo v létě jen tak relaxuji u vody na sluníčku. Od dubna do října jezdíme s hasiči po závodech.

V roce 2007 jsem se přidal k jednotce sboru dobrovolných hasičů města Chrudim, kde jsem začínal jako řadový hasič a momentálně dělám od roku 2015 této jednotce velitele.

Celý život pomáhám druhým a rád bych také přispěl k lepšímu životnímu stylu v našem městě. Chtěl bych více kultury, přál bych si, aby naše město v létě o prázdninách více žilo. Chtěl bych, aby každý Chrudimák byl hrdý na to, že zde žije. Mělo by se také zapracovat na cyklostezce z Vlčnova do Chrudimi, která tam momentálně chybí. Podpořil bych více výsadby zeleně po městě. A neměli bychom zapomínat na to, jak je důležitý pohyb pro náš život, proto bych chtěl více hřišť a možností, kde by se mohli nejen děti, ale i dospělí vyřádit.

Věřím, že nic není nemožné, ale je potřeba, abychom všichni táhli za jeden provaz.