8. Mgr. Radka Vodičková


Mgr. Radka Vodičková

Srdečně zdravím všechny Chrudimáky,

je mi ctí, že jsem byla již potřetí oslovena zástupci regionálního hnutí ANO 2011, abych se aktivně zapojila do komunálních voleb. Není mi jedno, co se děje kolem mne, a proto i tentokrát jsem kandidaturu přijala. Nebojím se nést spoluodpovědnost za veřejné dění v Chrudimi. V tomto ohledu jsem také již působila v kontrolním výboru a poslední čtyři roky také i ve Finančním výboru města Chrudimi. 

Před více jak dvaceti lety jsem se přestěhovala z hlavního města, a i když začátky nebyly snadné, zpětně mohu říci, že bych neměnila. Po povinné absolventské praxi v Pardubicích a následně po rodičovské dovolené, jsem v Havlíčkově ulici v Chrudimi založila advokátní kancelář. Zde již dvanáctým rokem poskytuji právní služby ve všech oblastech. Ve volných chvílích navštěvuji často divadlo, ráda čtu vše, co mi přijde pod ruku, mám ráda historii, píši povídky a sportuji.

V poslední době se velice obávám o dostupnost a kvalitu zdravotnické péče poskytované občanům v Chrudimi, zejména v místní chrudimské nemocnici. Trápí mne odchod kvalifikovaných lékařů, což ohrožuje zachování důležitých oddělení, jako je interna, dětské oddělení a porodnice. Nejdůležitějším úkolem nově zvolených zástupců bude vyvinout maximální úsilí o zajištění kvality lékařské péče v Chrudimi, zejména urgentní medicíny a lůžkových oddělení.

Chrudim je krásné město s bohatou historií nabízející široké spektrum služeb, obchodů, společenského a kulturního života. Přispějme ať minimálně takové zůstane.